Przechowywanie miodu

Dojrzały i pełnowartościowy miód pszczelarz odwirowuje "na zimno" uzyskując produkt o najwyższej jakości. Miód taki posiada unikalny aromat, smak i całe bogactwo własności leczniczych i odżywczych. Taki miód rozlany do szczelnych naczyń i przechowywany w zimnym i ciemnym miejscu utrzymuje swoje wartości przez wiele lat.
Miód powinien być przechowywany w temperaturze poniżej 14 stopni Celsjusza. Krystalizacja miodu jest jego naturalną cechą i zależnie od gatunku miodu następuje w okresie od kilku dni do kilku miesięcy po wybraniu z ula.
Szybko krystalizują się miody wczesne, miody wiosenne, a długo Np. akacjowy. Można przed spożyciem podgrzać słoik z miodem w tak zwanej łaźni wodnej, czyli w naczyniu z woda nieprzekraczającą temperatury 40 stopni Celsjusza. Każde podgrzanie miodu obniża jego jakość, niszczy enzymy i pogarsza własności lecznicze miodu.

Kupując miód i inne produkty pszczele z pewnego źródła - prosto z pasieki od znanego pszczelarza uzyskają Państwo gwarancje dobrej jakości i pełnej wartości leczniczej i odżywczej.